Dnia 30.11.2022r. W ZS Nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Pyrzycach odbyło się spotkanie podsumowujące projekt „Praktyka zagraniczna kluczem do zawodowego sukcesu” 2021-1-PL01-KA122-VET-000016815 realizowanego w ramach programu Erasmus Plus KA 1- Mobilność edukacyjna KA 122-VET – Short term projects for mobility of learners and Staff in vocational education and training.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Pyrzycach:  Wicestarosta p. Ewa Gąsiorowska – Nawój, Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego oraz p. Wioletta Leśniewska, p. Katarzyna Juda pracownik  Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Pyrzycach, Dyrekcja ZS Nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego, nauczyciele. W spotkaniu uczestniczyli też uczniowie klas kończących ze Szkoły Podstawowej im. J.Korczaka w Pyrzycach wraz z opiekunami.

W pierwszej części spotkania zostały omówione najważniejsze założenia projektu. Następnie uczniowie z kierunków kształcenia uczestniczących w mobilności omówili kolejno swoje prezentacje z praktyk zagranicznych. Ponadto uczennice z kierunku technik hotelarstwa pokazały nam swoje umiejętności w praktyce, a uczennice z kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych wraz z opiekunami przygotowali specjały kuchni hiszpańskiej.

W drugiej części spotkania Dyrektor szkoły p. Paweł Palczyński rozdał uczniom Certyfikaty Europass Mobilność, potwierdzające odbycie praktyki zagraniczej, jak również certyfikaty od hiszpańskich pracodawców i partnera projektu – firmy Esmovia z Walencji.

Po spotkaniu uczniowie szkoły podstawowej mieli zorganizowany krótki quiz sprawdzający wiedzę zdobytą w czasie spotkania na temat programu Erasmus+, a następnie wraz z Dyrektorem Szkoły mieli okazję odwiedzić klasopracownie i przyjrzeć się jak wygląda nauka na poszczególnych kierunkach kształcenia.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w tym ważnym dla naszej szkoły wydarzeniu.

Koordynatorzy projektu:  Aneta Jankowska, Marta Cywińska

O nas w prasie: http://expresslokalny.pl/2022/11/22/hiszpanskie-praktyki-uczniow-technikum/

Zdjęcie 1Zdjęcie 2Zdjęcie 3Zdjęcie 4Zdjęcie 5Zdjęcie 6