Obchody Jubileuszu 50-lecia Szkoły

10 czerwca odbyły się w Zespole Szkół Nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Pyrzycach uroczystości obchodów 50 – lecia szkoły. 

Dzień wcześniej, 9 czerwca Pani Joanna Milewska – Walczyk, przedstawiciele uczniów i absolwentów szkoły: p. Andrzej Dudziak, p. Wacław Klukowski i p. Franciszek Kwiatkowski postawili znicze na grobach nauczycieli i pracowników szkoły. Pragnęliśmy w ten sposób podziękować im za pracę w naszej placówce.

Obchody rozpoczęły się w Kościele pw.Wniebowzięcia NMP w Pyrzycach mszą świętą celebrowaną przez księdza prof. Henryka Wejmana – Biskupa Pomocniczego Archidiecezji Szczecińsko-Kamińskiej. Po mszy świętej wszyscy goście mieli okazję wziąć udział w paradzie ciągników, zabytkowych samochodów i motocykli, która pod eskortą władz udała się do szkoły na uroczysty apel. Jego motywem przewodnim były wspomnienia uczniów i nauczycieli szkoły. Swoimi przygodami podzielili się z nami: Andrzej Dudziak, Krzysztof Kordaczuk, Michał Dobrzański, Franciszek Kwiatkowski oraz Edwin Nickel i Paweł Palczyński.

Po apelu biskup Henryk Wejman poświęcił tablicę pamiątkową, ufundowaną przez absolwentów szkoły. Kolejnym punktem uroczystości były spotkania przy „suto zastawionych stołach”. Wspólnemu biesiadowaniu towarzyszyły mecze, rozgrywane między absolwentami a uczniami i nauczycielami szkoły.

Obchody 50-lecia to szereg przygotowań. Głównym celem było godne uczczenie pięknej historii szkoły i ludzi, którzy przez lata ją tworzyli. Zaszczycili nas swoją obecnością byli dyrektorzy szkoły, emerytowani nauczyciele i pracownicy, absolwenci, a także zaproszeni goście, m.in.:

 • Poseł na Sejm RP – Arkadiusz Marchewka
 • Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty – Jerzy Sołtysiak
 • Biskup Pomocniczy i Wikariusz Generalny – Ks. Bp prof. dr. hab. Henryk Wejman
 • Starosta Pyrzycki – Stanisław Stępień
 • Przewodniczący Rady Powiatu Pyrzyckiego – absolwent szkoły Ryszard Berdzik
 • Burmistrz Pyrzyc – Marzena Podzińska
 • Przewodniczący Rady Miejskiej – Paweł Chyt
 • Burmistrz Lipian – Krzysztof Boguszewski
 • Komendant Powiatowy Policji w Pyrzycach – podinsp. Krzysztof Dębiński
 • proboszcz Tadeusz Kłapkowski
 • dyrektorzy jednostek oświatowych, powiatowych i gminnych

oraz sponsorzy jubileuszu.

Ostatnim punktem obchodów 50-lecia szkoły był bal absolwentów.

Sobota 10 czerwca 2017 r. zapisze się w historii szkoły jako dzień pełen wspomnień, wzruszeń, łez i spotkań po wielu latach.

 

GALERIA ZDJĘĆ Z UROCZYSTOŚCI 50-LECIA 

 

========================================== 

 


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Pliki cookies służą zbieraniu danych statystycznych o odwiedzanych podstronach.
PRZECZYTAJ O COOKIES Zgadzam się