PASEK INFORMACJI

Statystyka odwiedzin

026177

Wyszukaj

Aktualne wydarzenia

z życia szkoły

Kolejne Mistrzostwa Szkół o Puchar Starosty Powiatu Pyrzyckiego
 już za nami.

 

1 marca 2018 roku w naszej szkole odbyły się VII Mistrzostwa Szkół o Puchar Starosty Powiatu Pyrzyckiego. W tym roku gościliśmy szkoły z Bielic, Dolic, Lipian, Przelewic oraz Pyrzyc.

Drużyny rywalizowały w 7 blokach tematycznych: informatycznym, hotelarskim, żywienia, ekonomicznym, sportowym, techniczno - samochodowym oraz turnieju ,, 1 z 6’’.

Tradycyjnie już, większość zadań miało charakter praktyczny. Należy w tym miejscu wspomnieć o przygotowaniu przez drużyny tartinek, rozwiązywaniu rebusów gastronomicznych,  ułożeniu jadłospisu według zasad racjonalnego żywienia młodzieży, rozpoznaniu makaronów i przyporządkowaniu do właściwej nazwy, składaniu serwetek, rozpoznaniu symboli miast polskich, wykonaniu skrzyneczki z powierzonych elementów, przeliczeniu na czas groszy, rozwiązaniu testu wiedzy informatycznej oraz konkurencji sportowych.

Najwięcej emocji ujawniło się  podczas turnieju ,,1 z 6’’ z motywem   przewodnim ,, 100 lat Niepodległości Polski’’. Konkurencja składała się z dwóch etapów. Podczas pierwszego  uczniowie odpowiadali na pytania związane z historią Polski, drugi zaś obejmował wszystkie dziedziny nauki. Rywalizacja we wszystkich blokach była zacięta jednak do rozstrzygnięcia potrzebowaliśmy dogrywki, w której uczestniczyły szkoły z Lipian oraz Bielic.

Ostatecznie I miejsce zdobył Zespół Szkół w Lipianach

                   II miejsce Szkoła Podstawowa w Bielicach

                   III miejsce Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Pyrzycach

Puchary oraz nagrody wręczył Stanisław Stępień - Starosta Pyrzycki oraz Jolanta Kocanowska - Hajduła - wicedyrektor szkoły.

Fundatorem nagród byli: Starostwo Powiatowe Pyrzyce oraz Premium Biuro Ubezpieczeniowe Teresa Duniec - Łuksza.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za obecność.

GALERIA

                                                                                 Organizatorzy


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Pliki cookies służą zbieraniu danych statystycznych o odwiedzanych podstronach.
PRZECZYTAJ O COOKIES